Students received gold medals form "Ikh Nuudel 2019"

This year's Khan-Uul District junior chess championship "Ikh Nuudel 2019" was held at the School #32. Among 330 students between 1-12th grade participating from 15 different schools, Orkhon Khasu International School's team of 24 students placed in the 6th place with their overall team score. Students who received gold medals through consecutive wins: 11A student Azjargal Yadmaa 7B student Baldanbayar Nyamtsengel 5B student Baldanbayar Baasantsengel 4A student Irmun Nyamkhuu

Хан-Уул дүүргийн өсвөрийн шатарчдын аварга шалгаруулах “ИХ НҮҮДЭЛ 2019” тэмцээн 32 дугаар сургууль дээр зохион байгуулагдаж дүнгээ гаргалаа. Тэмцээнд 15 сургуулийн 1-12 дугаар ангийн 330 сурагч оролцсоноос олон улсын Кембрижийн хөтөлбөртэй “Орхон ХаСү” сургууль 24 суралцагчтай баг бүрдүүлэн оролцож багаараа 6 дугаар байранд орлоо. Энэхүү тэмцээнээс хожигдолгүй тоглосон шатарчдыг шалгаруулан шагнадаг бөгөөд энэхүү болзлыг хангаж 11а ангийн суралцагч Ядмаагын Азжаргал 7б ангийн суралцагч Балданбаярын Нямцэнгэл 5б ангийн суралцагч Балданбаярын Баасанцэнгэл 4а ангийн суралцагч Нямхүүгийн Ирмүүн нар алтан медалийн эзэд боллоо.