School chess tournament was organized

The school chess tournament was organized with the "Alag morit" chess club successfully with the purpose of improving the skills of youth chess players, disseminating intellectual sports, engaging players in mutual learning and to train students to participate in the "Ikh nuudel" competition in 2018.

The winners were selected for 1st-3rd grades, 4th-5th grades, 6th-8th grades and 9th to 12th grades respectively into categories based on gender.

Congratulations for the winners

Өсвөрийн шатарчдын ур чадварыг дээшлүүлэх, оюуны спортыг түгээн дэлгэрүүлэх, бие биенээсээ харилцан суралцах мөн 2018 оны шатрын “Их нүүдэл” тэмцээнд сургуулиа төлөөлөн оролцох суралцагчдыг бэлдэх зорилготойгоор “Алаг морьт” шатрын клубтэй хамтран сургуулийн аварга шалгаруулах шатрын тэмцээнийг амжилттай зохион явууллаа.

Тэмцээнийг эрэгтэй, эмэгтэй сурагчдын дунд 1-3, 4-5, 6-8, 9-12 гэсэн ангиудын ангилал тус бүрд 5-6 өрөг тоглож аваргуудаа тодрууллаа.

1-3-р анги /Эрэгтэй/ I-р байр – Н. Ирмүүн-2а анги II-р байр – Б. Эрдэнэжаргал- 2а анги III-р байр- Э. Ангараг- 2а анги

1-3-р анги /Эмэгтэй/ I-р байр – Б. Энхжаргал-2б анги II-р байр – М. Мөнхномин- 1а анги III-р байр- Б. Мөнгөлдэй- 1б анги

4-5-р анги /Эрэгтэй/ I-р байр – М. Лхагва-Очир-5б анги II-р байр – О. Тэмүүлүн- 5б анги III-р байр- Б. Энхтөгөлдөр- 4б анги

4-5-р анги /Эмэгтэй/ I-р байр – О. Цолмон-4б анги II-р байр – Б. Ундаръяа- 4б анги III-р байр- Н. Ундрам- 4а анги