Students visited the Art Gallery of Union of Mongolian Artists

Art teacher D.Naranjargal visited the Art Gallery of Union of Mongolian Artists with the 4-5th grade students to watch a joint exhibition of female artists for Women's Day. The exhibition displayed many works of art, sculptures, doll arts and ceramics, as well as a variety of different kinds of activities that have interested and inspired the students to ask their teacher various questions.

Зургийн багш Д.Наранжаргал зургийн дугуйлангийн 4-5-р ангийн сурагчдынхаа хамтаар Монголын урчуудын эвлэлийн хорооны үзэсгэлэнгийн танхимд зочилж, Эмэгтэйчүүдийн эрхийг хамгаалах өдөрт зориулан тавигддаг эмэгтэй уран бүтээлчдийн хамтарсан үзэсгэлэнг үзэж сонирхлоо. Уг үзэсгэлэнд уран зураг, уран баримал, хүүхэлдэйн урлаг, керамик гээд олон төрлийн арга ажиллагаануудаар бүтсэн бүтээлүүдийг хараад сурагчдад гайхах, бишрэх сэтгэгдэл төрж, багшаасаа олон төрлийн асуулт асууж байлаа.