Students Competition in Geography

“Who knows the geography map the most” competition was held by the social science teachers’ team among the high school students. The purpose of this was to challenge and improve the students’ geography map knowledge and to prepare them for geology olympiads. 15 top students competed with their knowledge on this competition, which consisted of 2 rounds. 11 competitors qualified from the first round, who went towards to the second round to see who will be the winners.

The winners of the tournament are as follows: 1st place- 11b’s T.Bishuubazar 2nd place- 10b’s B.Belguutei 3rd place- 9a’s A.Khanbolor

Ерөнхий боловсролын “Орхон-ХаСү” дунд сургуулийн 9-12-р ангийн суралцагчдын дунд газарзүйн зургийн мэдлэгийг сорих, сайжруулах, газарзүйн олимпиадын бэлтгэлийг хангах зорилгоор нийгмийн ухааны заах аргын нэгдлээс "Газарзүйн зургийг хэн сайн мэдэх вэ?" танин мэдэхүйн уралдаант тэмцээнийг зохион байгууллаа. Уг тэмцээнд газарзүйн шинжлэх ухаанд сонирхолтой шилдэг 15 суралцагч эрдэм мэдлэгээ сорин өрсөлдсөн ба тэмцээн 2 үе шаттай явагдаж эхний шатанд тэнцсэн 11 суралцагчийг 2-р шатанд өрсөлдүүлж шилдэгийн шилдгийг тодрууллаа.

Тэмцээний шилдгүүдээр Тэргүүн байр - 11б ангийн суралцагч Т.Бишүүбазар Дэд байр - 10б ангийн сурагч Б.Бэлгүтэй Гутгаар байр - 9а ангийн суралцагч А.Ханболор нар тус тус шалгарлаа.