© Copyright 2019 by Orkhon Khasu international school

Our students participated the Capital City Badminton Championship successfully

Updated: Jan 30


Capital City Badminton Championship was held from the 24th to the 25th of February 2018. A total of 154 players from 8 secondary schools battle it out in 4 different age groups. Our school team was awarded in the 2nd place including 5 gold medals, 3 silver medals and 1 bronze medal.

Let's congratulate our students who successfully participated the Capital City Badminton Championship.

Girls’ singles /age: 8-11/ Gold medal – Enerelt.B, grade 4а

Boys’ singles /age: 8-11/ Gold medal – Azjargal.B, grade 4b

Girls’ singles /age: 12-13/ Gold medal – Nomundari.A, grade 7a

Boys’ singles /age: 14-15/ Silver medal – Nyambayar.B, grade 9b

Girls’ doubles /age: 8-11/ Gold medal – Enerelt.B /grade 4a/ and Enerel /from different school/

Boys’ doubles /age: 8-11/ Gold medal – Biligt.B /grade 4a/ and Azjargal.B /grade 4b/ Bronze medal - Saruulsaikhan.B /grade 2a/ and Yesunmunkh.Ts /grade 3b/

Girls’ doubles /age: 12-13/ Gold medal – Nomundari.A /grade 7a/ and Anudari.Kh /grade 7b/

Boys’ doubles /age: 14-15/ Silver medal –Nyambayar.B and Tuvshinsaikhan.G, grade 9b

Нийслэлийн өсвөр насны аварга шалгаруулах бадминтоны тэмцээн 2018.02.24-25-ны өдрүүдэд явагдлаа. Тэмцээнд 8 сургуулийн 156 тамирчин 4 насны ангилалд өрсөлдсөнөөс манай суралцагчид БАГИЙН ДҮНГЭЭР: 5 алт, 3 мөнгө, 1 хүрэл медальтай ХОЁР ДУГААР БАЙР-нд орлоо.

Нийслэлийн аварга шалгаруулах бадминтоны тэмцээнд дараах амжилт гаргасан суралцагчдадаа баяр хүргэе!


Ганцаарчилсан төрөл /8-11 нас, эмэгтэй/ Алтан медаль - 4а анги Б.Энэрэлт

Ганцаарчилсан төрөл /8-11 нас, эрэгтэй/ Алтан медаль – 4б анги Б.Азжаргал

Ганцаарчилсан төрөл /12-13 нас, эмэгтэй/ Алтан медаль - 7а анги А.Номундарь

Ганцаарчилсан төрөл /14-15 нас, эрэгтэй/ Мөнгөн медаль – 9б анги Б.Нямбаяр

Хосын төрөл /8-11 нас эмэгтэй/ Алтан медаль – 4а анги Б.Энэрэлт, Энэрэл (өөр сургуулийн сурагч)

Хосын төрөл /8-11 нас эрэгтэй/ Алтан медаль – 4а анги Б.Билигт, 4б анги Б.Азжаргал Хүрэл медаль - 2а анги Б.Саруулсайхан, 3б анги Ц.Есөнмөнх

Хосын төрөл /12-13 нас эмэгтэй/ Алтан медаль - 7а анги А.Номундарь, 7б анги Х.Анударь

Хосын төрөл /14-15 нас эрэгтэй/ Мөнгөн медаль – 9б анги Б.Нямбаяр, Г.Түвшинсайхан